CO NOWEGO W PRACOWNI PROJEKTOWEJ?

Rozpoczęliśmy temat architektoniczny – projekt parku. W otoczeniu tego miejsca jest do zaprojektowania jeszcze wiele ciekawych rzeczy jak: elementy krajobrazu (lasy, skwerki,rzeczki, pagórki, alejki, jeziorka), budowle większe (np. zamki) i mniejsze ( tzw. „mała architektura”), linie kolejki wąskotorowej (przedłużenia tych linii widocznych na obrazkach; inspiracje można znaleźć w szwajcarskiej linii Bernina Express), linie kolejki gondolowej, miasteczko (osiedla, place, ulice). Można również dodawać elementy do tego fragmentu, który widać (elementy na alejach, wysepki, mostki, modyfikacje budowli).
Możecie te elementy zaprojektować na zajęciach komputerowych (używamy darmowego programu Blender do grafiki 3D), albo tylko narysować i opisać, a wtedy pomożemy pomysł wprowadzić w projekt komputerowy .

To co tu widać czyli etap początkowy zaprojektowany został wraz z Rafałem Wantuchem.

Przedmioty metalowe, zwłaszcza blaszane, też wykonujemy. Zakres pracy dostosowany jest do wieku. Starsi uczestnicy mają do dyspozycji warsztat, gdzie mogą dokonać przy tym wszystkich operacji, natomiast  dzieci młodsze mogą wykonać tylko operacje prostsze i łatwiejsze np. wymyślony przedmiot z tektury, a nasza pracownia wykona go z metalu.

Zapraszamy na zajęcia do PRACOWNI PROJEKTOWEJ.

Autorem notatki jest mgr inż. Ryszard Kownacki, nauczyciel pracowni projektowej.

• 3 April 2019