PLENEROWY FESTYN RODZINNY – JAK BYŁO?

30 maja 2019 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu odbył się coroczny Festyn Środowiskowy. W tym roku impreza miała szczególny charakter, odbyła się w ramach 12.edycji Metropolitalnego Święta Rodzin, obchodzonego pod hasłem „ Rodzina- wspólnota pokoju”. Nasi wychowankowie wraz ze swoimi rodzicami zaprezentowali  swoje umiejętności wokalne, instrumentalne i taneczne. Na scenie ponad 20 rodzin (przeszło 100 osób) wspólnie śpiewało i grało na różnych instrumentach muzycznych znane przeboje. Pomiędzy występami muzycznymi swoje talenty prezentowały grupy taneczne złożone  z młodych tancerzy oraz ich rodziców. Na zakończenie wystąpiła wokalno-instrumentalna WIELKA RODZINA MDK nr 2( wychowankowie, rodzice i nauczyciele ) i biliśmy rekord jednoczesnego grania na gitarach w Bytomiu – Karbiu. Występy rodzin wielopokoleniowych  były wzruszające i z pewnością pozostaną na długo w pamięci zarówno występujących oraz słuchaczy. Jesteśmy bardzo wdzięczni rodzicom naszych wychowanków za zaangażowanie w realizację naszego festynu. Niektórzy z nich po raz pierwszy wystąpili        na scenie u boku swoich muzycznie uzdolnionych dzieci- co było dla nich ogromnym przeżyciem. Wszystkim występującym rodzicom podziękowała pani dyrektor Joanna Prus- Kaczkowska wręczając pamiątkowy medal w kształcie budynku naszej placówki.

Występom na scenie towarzyszyły rodzinne zabawy sportowo- plastyczne. Na boisku rodzice wraz ze swoimi pociechami uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach sportowych: torach  przeszkód, mini siatkówce, koszykówce. Przy ścianie aktywności twórczej dzieci malowały portrety swoich najbliższych oraz wspólnie z rodzicami brały udział w warsztatach ceramicznych, podczas których lepiły z gliny drobne prezenty dla swoich rodziców. Na terenie zielonym swoje prace prezentowali wychowankowie kół rękodzieła  i Klubu z wyobraźnią. Biżuterię, torby z materiału , kule do kąpieli, ozdoby z drewna itp., które wykonują wychowankowie na tych zajęciach, rodzice chętnie kupowali.

Podczas festynu  pani dyrektor wraz z wiceprezydentem miasta Bytomia panem Adamem Frasem, uzdolnionym sportowo wychowankom, wręczyła nagrody i puchary.  Do tych sukcesów oprócz nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przyczynili się również rodzice, którzy wspierają swoje dzieci.

Wspólna zabawa i występy wychowanków, ich rodziców oraz nauczycieli podczas festynu była najlepszym dowodem, że „ Rodzina- to wspólnota pokoju”.

• 7 June 2019