CZAS PODSUMOWAŃ

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, czyli czas wszelkich podsumowań, także i w naszym Domu Kultury.

W poniedziałek, 3 czerwca 2019, o godz. 16:00 zebrali się w auli organizatorzy i uczestnicy aż trzech wielkich konkursów – Wojewódzkiego „Moja ulubiona pora roku” (konkurs plastyczny), Miejskiego „Wielcy Polacy skarbem narodu” (konkurs plastyczno-literacki) oraz „Matematyczne origami” (konkurs artystyczno-matematyczny).

Jako pierwsza laureatom organizowanego przez siebie konkursu, nagrody wręczyła p. Alina Muschalik. Konkurs „Moja ulubiona pora roku” od kilkunastu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodych artystów, dlatego jury także i w tej edycji nie miało łatwego wyboru.

Następnie p. Małgorzata Bogacka oraz p. Justyna Hałgas nagrodziły uczestników konkursu poświęconego wielkiemu Polakowi – Stanisławowi Moniuszce. W tym roku tematyka była niezwykle ambitna, a jednak nie zabrakło chętnych, młodych twórców.

Wspaniałymi nagrodami zostali także obdarowani miłośnicy origami – laureaci konkursu artystyczno-matematycznego, którego pomysłodawczynią była p. Monika Dubiel.

Całość imprezy uświetnił występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 54, którzy wystawili dla publiczności musical o życiu Alexandra Hamiltona, amerykańskiego polityka, twórcy dolara amerykańskiego, jednego z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Fotorelacje: MOJA ULUBIONA PORA ROKU 2019, WIELCY POLACY SKARBEM NARODU 2019, MATEMATYCZNE ORIGAMI 2019

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ich wychowawcom oraz organizatorom konkursów!

• 12 June 2019