„ŁAPKA W RĘKĘ – BUDUJEMY WIĘZI”


Prowadzony w naszym Domu Kultury program profilaktyczny „Łapka w rękę – budujemy więzi” zbliża się do półmetka. To dobra okazja, aby trochę podsumować nasze dotychczasowe działania.

Program ten , stworzony przez p. Annę Lisowską – Lisiecką oraz p. Ewę Szafraniec, jest adresowany do wychowanków MDK 2 i trwa od maja 2019 do listopada 2019. Głównymi założeniami akcji jest wspieranie i promowanie idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na los zwierząt, budowanie z nimi relacji i więzi.

W tym celu zaplanowane zostały wizyty w schronisku dla zwierząt, kociej kawiarni oraz stadninie koni. Przeprowadzone zostały warsztaty i zajęcia plastyczne i rękodzielnicze oraz projekcje filmowe.

Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą w atrakcjach dla nich przygotowanych, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że wrażliwość i więzi rozbudzone podczas naszych działań pozostaną w dzieciach i młodzieży na całe życie i będą je przekazywać następnym pokoleniom :-)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu oraz ich rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych atrakcjach.

p. Anna Lisowska – Lisiecka i p. Ewa Szafraniec

Poniżej publikujemy zdjęcia z realizacji naszych działań:

 

edf

edf

Spotkania z kotami w Koci Gościńcu

Oswajamy konie z Ośrodka Jeździeckiego Ponny Hoff

Koty w nieco bardziej dzikim wydaniu ;-)

 

  • 26 June 2019
  • 0