DZIEŃ NAUCZYCIELA -KARB

Środowiskowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w dzielnicy Karb

10 października w Szkole Podstawowej nr 21 w Karbiu uroczyście obchodzono dzielnicowy Dzień Edukacji Narodowej. Zaproszenie na uroczystość przyjęły władze miasta, przedstawiciele Kuratorium Oświaty  oraz  placówek edukacyjnych działających w tej części Bytomia.

Za codzienną pracę i trud włożony w wychowanie dzieci i młodzieży podziękował nauczycielom prezydent Mariusz Wołosz oraz Mieczysław Papiernik, zastępca dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty, który zaznaczył, że Karb jest jedyną dzielnicą w Bytomiu,  w której wszystkie placówki edukacyjne wspólnie świętują Dzień Edukacji Narodowej.

Imprezę uświetniły występy przygotowane przez dzieci i młodzież ze wszystkich placówek w Karbiu. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 36, które zaprezentowały się w tańcu cha cha i piosence dla nauczyciela. Natomiast przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego Ochronka brawurowo wykonały taniec  z kapeluszami. Publiczność gromkimi brawami przyjęła występ Magdaleny Kuleszy i Oliwii Sokoły- młodych wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. Placówkę tę reprezentował również zespół taneczny New Art , wykonując dwa układy tańca nowoczesnego. Punktem kulminacyjnym programu okazał się występ zespołu Muzyków Dobrej Kultury –złożony z nauczycieli ( Jarosław Reclik, Jan Hadryś, Wojciech Kaczkowski, Szymon Makowski) i wychowanków ( Filip Szczepanowski, Szymon Strojek, Antek Kulesza) Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, którzy w wersji elektronicznej wykonali przeboje zespołu Kombi.

• 11 October 2019