RELACJA Z XIV WOJEWÓDZKICH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH W SZACHACH – Z OKAZJI 11 LISTOPADA


SPRAWOZDANIE Z XIV WOJEWÓDZKICH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW W SZACHACH  DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z OKAZJI 11 Listopada ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  – 7.11.2019r.

 

7 listopada 2019 w MDK 2 w Bytomiu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych  dziewcząt i chłopców w szachach z okazji Odzyskania Święta Niepodległości  11 listopada  . Zawody odbywały się w dwóch  kategoriach  dziewcząt i chłopców klas I-IV i  i klas V-VIII .

Organizatorami byli:

– Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu

– Uczniowski Klub Sportowy Karb przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2

– OSiR w Bytomiu

– Urząd Miasta Wydział Kultury i Sportu

Zawody rozegrano w dwóch  kategoriach. W zawodach startowało 96 uczniów z 16 szkół  – Bytomia, Sosnowca ,Katowic, Tarnowskich Gór   / STO, SPMS , SP 21 ,SP 43 ,SP 46 , SP 4 , SP 9 , SP 3, SP47, SP 6 Sosnowiec ,SP 4,  SP 16 Tarnowskie Góry , SP 48 Katowice, SP 11, SP 8, SP 5.

W kategorii dziewcząt i chłopców  klas I-IV zgłosiło się do turnieju 43 zawodników , a w kategorii dziewcząt i chłopców klas V-VIII 53  zawodników a w kategorii dziewcząt.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim z tempem 15 minut namysłu dla zawodnika.

W zawodach zwyciężyli:

1. Klasy I-IV wśród dziewcząt

1/ Barbara Bielawska  STO

2/Yarychevska Anastasiia SP3

3/Szuba-Smolarz Eliza SP46

2. Klasy I-III wśród chłopców

1/ Pyciński Władysław   SP11

2/ Markowski Tymon SP 46

3/ Dembicz Kacper  SP 9

3.Klasy V-VIII wśród dziewcząt

1/  Białek Alicja  SP 15 TG

2/ Daria Yarycherska SP 3

3/ Julia Tomsia   SPMS
4.Klasy V-VIII wśród chłopców
1/ Wiatrowski Zbigniew SPMS

2/ Vintskovski Denys SP46

3/ Gzela Bartosz SP 48 Katowice

Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary  z okazji 11 Listopada Święta Odzyskania Niepodległości  oraz  cenne nagrody rzeczowe . Sponsorem nagród był Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Uczniowski Klub Sportowy Karb w Bytomiu ,  OSiR Bytom oraz Urząd Miasta Wydział Kultury i Sportu.

Turniej otworzyła Pani Joanna Prus-Kaczkowska  Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu a nagrody rzeczowe i puchary wręczył kierownik OSiR Bytom Grzegorz Pawlus  .

Z zadowoleniem należy przyjąć duże zaangażowanie rodziców i opiekunów młodych zawodników , co rokuje na przyszłość możliwości rozwoju ich podopiecznych .

Zawody prowadził jako sędzia główny Klaus Leska oraz pedagodzy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2  Grzegorz Mączka , Piotr Niżnik  i Maciej Rydzyński  .

 

 

 

 

 

 

 

  • 8 November 2019
  • 0