I MIEJSCE DLA MDK2 NA MARATONIE I MINIMARATONIE KARATE! – 23.11.2019R.


Dnia 23.11.2019r. w dawnym Gim nr 8 w Bytomiu karatecy Śląskiego „Goliata” przystąpili do kolejnej, IV edycji Maratonu i Minimaratonu Oyama Karate. Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu we współpracy ze Śląskim Klubem Karate „Goliat”.

Tegoroczny maraton i minimaraton, w odróżnieniu od zeszłorocznego, koncentrował się głównie na biegu i ćwiczeniach bieżnych oraz akcentował większą ilość form rywalizacji.

Zawodnicy w pierwszej turze maratonu wyczytani na start, przerywali realizowany w stałym tempie bieg i podejmowali trud rywalizacji o cenne punkty.

Rok temu, sprawnościowym testom zostali poddani tylko ci, którzy na wewnętrznych eliminacjach zaszli najdalej. Tym razem do korytarza sprawnościowego przystępował każdy zawodnik.

Korytarze były dwa: jeden dotyczył sprawdzania siły nóg, natomiast drugi weryfikował siłę rąk. Podobnie w drugiej części maratonu, testującej dynamikę kopnięć zawodników, poddawane ocenie szybkie kopnięcia w tarczę przeplatały się w przebiegającym w tle treningiem statycznych pozycji wytrzymałościowych i biegów interwałowych.

Biorąc pod uwagę obfity w imprezy sportowe listopad i tym samym rozczłonkowanych na wielorakie turnieje zawodników, cieszy duża frekwencja na sobotnich zawodach, sięgająca prawie 120 osób.

Duża ilość minimaratończyków doprowadziła do wprowadzenia koniecznych zmian regulaminowych i przeniesienia części wymagań eliminacyjnych na okres finałów. Minimaraton, w odróżnieniu od trudniejszego maratonu, obfitował w rozluźniające atmosferę walki gry i zabawy ruchowe.

Pomimo mniej obfitych w rywalizację eliminacji, finałowe szóstki miały co robić, żeby zwyciężyć  Drużynowo 1 miejsce zajęli zawodnicy z MDK 2 !!!

  • 16 December 2019
  • 0