Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu Tu Teatr Bytom Piknik !


„Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu Tu Teatr Bytom Piknik  !

W ramach spotkań z teatrem w piknikowym nastroju, zaprosiliśmy dwa zwycięskie zespoły wyłonione przez jury społeczne spośród nadesłanych zgłoszeń z całej Polski.

Drugi prezentowany w ramach cyklu spektakl to: KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI
Wędrownego Teatru Lalek „Małe Mi”.

Kiedy: 19 września, godz. 16:00.

Gdzie: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 9 w Bytomiu.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/314012529869780

Link do formularza rezerwacyjnego:  https://tiny.pl/7j78r   (ze wzglęgów sanitarno – epidemiologicznych liczba miejsc jest ograniczona).

 

Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

O Spektaklu:

W spektaklu „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” przedstawiamy pięć niezwykłych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda opowieść zilustrowana urzekającą scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej. Zadajemy uniwersalne pytania i odpowiadamy na nie w jasny, mądry, zabawny i magiczny sposób. Postacią łączącą wszystkie opowieści jest Luna, Sahar, Moon, Czandryma…tak, tak- to Księżyc.

Tu Teatr Bytom Piknik to czwarta odsłona tego cyklu w Bytomiu. Projekt realizowany jest przez Fundację Inqubator Teatralny, w ramach którego odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach Bytomia.

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Bytom.”

Fot. Daniel Kiermut i Agnieszki Zylia Strokowska

  • 9 September 2020
  • 0