Piknikowe spotkanie z teatrem w MDK2 Bytom


 

” Spektaklem pt.: „KSIEŻYC’owe opowieści” zakończył się projekt Tu Teatr Bytom Piknik. Tegoroczna edycja przewidywała dwa spektakle plenerowe, które były wybrane przez jury w trakcie organizowanego latem przeglądu teatrów. Pierwszym był“To jest teraz Całociało” Pauliny Giwer.

„KSIEŻYC’owe opowieści” zaprezentował Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi” w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu. Tematem sztuki jest pięć niezwykłych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Była bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu.

Elementem charakterystycznym tej akcji jest zachęcanie mieszkańców do obcowania z teatrem poprzez wystawianie sztuk w ogólnodostępnych, plenerowych przestrzeniach miasta. Goście tworzą widownię na kocach, ławkach oraz krzesłach.

Tu Teatr Bytom Piknik to już czwarta odsłona tego cyklu. Projekt realizowany jest przez Fundację Inqubator Teatralny, w ramach którego odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach Bytomia. Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Bytom.”

 

Autor: Arkadiusz Janocha (ze strony      https://www.bytom.pl/piknikowe-spotkanie-z-teatrem)
Zdjęcia: Hubert Klimek

  • 21 September 2020
  • 1