Gratulujemy Natalii uczennicy Pani Małgosi Nowak oraz Hani uczennicy Pani Klaudii Leciej-Kawalec wyróżnienia na II Wojewódzkim Konkursie Pieśni Kresowej „Bytomianie Kresowianie”

Już po raz drugi zorganizowany został Wojewódzki Konkurs Pieśni Kresowej, w którym uczestniczyli uczniowie, ale także przedszkolaki z całego regionu śląskiego. Nadesłane prace w formie nagrań filmowych oceniało jury w składzie: Aleksandra Hyla, pomysłodawczyni konkursu, nauczyciel MDK 1 Bytom, dr Małgorzata Kamińska – rzecznik prasowy Bytomskiego Centrum Kultury oraz Bożena Związek – popularyzatorka pieśni kresowych, laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Lwowskiej.

Konkurs zrealizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu zakończył się 2 lutego. Jury poddało ocenie zgłoszone nagrania filmowe, z których wybrano najlepsze prace, zaś kilku uczestników wyróżniono.

Gratulujemy Natalii Skrzypiec  oraz  Hannie Franicy  wyróżnienia na II Wojewódzkim Konkursie Pieśni Kresowej „Bytomianie Kresowianie”

organizowanym przez MDK 1 Bytom !!!!  Wielkie Brawa!!!

Natalia doskonali swój głos pod kierunkiem Pani Małgosi Nowak:-) a Hania pod kierunkiem Pani Klaudii Leciej-Kawalec:-).

• 9 February 2021