10 lat bez Karin Stanek – Koncert w BECEK-u z udziałem uczennicy Pani Anny Akram, Elizy Ćwięczek.

15 lutego 2021 minęła 10. rocznica śmierci, związanej z Bytomiem wokalistki Karin Stanek. W związku z tym Bytomskie Centrum Kultury, mieszczące się notabene przy placu Karin Stanek, zaprosiło na koncert, w który znalazła się nieco inna, bardziej liryczna interpretacja wybranych piosenek słynnej polskiej piosenkarki. Utwory we własnych aranżacjach wykonał, również wywodzący się z Bytomia, duet związany z nurtem piosenki poetyckiej: Martyna i Wiesław Ciecieręga. Gościnnie towarzyszyła im  laureatka ubiegłorocznego, ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” – Eliza Ćwięczek,uczennica Pani Ani Akram .Koncert zapowiadał Stefan Papierowski – wieloletni przyjaciel Karin Stanek, który co roku z okazji jej urodzin, jak i śmierci składa  kwiaty i zapala znicz pod instalacją przedstawiającą Karin.

Koncert odbył się 21 lutego o godz. 18.00, w formie hybrydowej tj. ONLINE poprzez kanał Bytomskiego Centrum Kultury na YouTube oraz NA ŻYWO w siedzibie BECEK-u.

• 22 February 2021