ZNAMY MISTRZÓW KRÓLEWSKIEJ GRY

IX WOJEWÓDZKIE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH

W SZACHACH Z OKAZJI 11 LISTOPADA

05-06.11.2015

W dniach 05-06 listopada 2015 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu po raz dziewiąty rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców w Szachach z okazji 11 listopada.

Turniej został wpisany w miejski program obchodów 97. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Organizatorami imprezy byli:

– Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

– Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu

– Uczniowski Klub Sportowy „Karb” przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2.

Na poziomie szkół podstawowych zawody rozegrano w czterech kategoriach. W kategorii dziewcząt i chłopców klas I-III zgłosiło się do turnieju 24 zawodników, zaś w kategorii dziewcząt i chłopców klas IV-VI – 26 zawodników. W sumie w zawodach wystartowało 50 uczniów z dziewięciu bytomskich szkół podstawowych (i jedna placówka z Zabrza).

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim z tempem 15 minut namysłu dla zawodnika.

LAUREACI:

Klasy I-III wśród dziewcząt:

1/ Poterejko Oliwia, STO

2/ Stan Magdalena, STO

3/ Moj Winona, SP 46

4/ Krzywiecka Liliana, STO

5/ Domagalska Lena, SP 21

6/ Jaryczewska Daria, SP 3

Klasy I-III wśród chłopców:

1/ Standera Dawid, SP 46

2/ Grzesiczek Jakub, SP 42

3/ Puślecki Michał, SP 5 Zabrze

4/ Wiatrowski Zbigniew, SP 42

5/ Szastok Kamil, SP 38

6/ Roznowski Jakub, SP 3

Klasy IV-VI wśród dziewcząt:

1/ Janik Natalia, SP 46

2/ Ulatowska Dajana, SP 5 Zabrze

3/ Walaszczyk Natalia, SP 46

4/ Dziubosz Joanna, STO

5/ Sobolewska Emilia, STO

Klasy IV-VI wśród chłopców:

1/ Letkiewicz Nicolaus, SP 3

2/ Jurek Adam, SP 51

3/ Kińczyk Jan, STO

4/ Jędrzejewski Franciszek, STO

5/ Stypa Sebastian, SP 3

Na poziomie szkół gimnazjalnych zawody rozegrano w dwóch kategoriach – dla dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt przystąpiło do rozgrywek 5 zawodniczek, natomiast w kategorii chłopców 13 zawodników.

Łącznie w drugim dniu zawodów wystartowało 18 uczniów z pięciu bytomskich gimnazjów.

Poniżej prezentujemy ranking laureatów wśród gimnazjalistów:

Gimnazjum dziewczęta:

I MIEJSCE Węcka Michalina Gim. STO

II MIEJSCE Jędrzejewska Julia Gim. STO

III MIEJSCE Dziubosz Magdalena Gim. STO

Gimnazjum chłopcy:

I MIEJSCE Matys Adam   Gim. nr 1

II MIEJSCE Stańczyk Tomasz Gim . STO

III MIEJSCE Tworek Damian Gim. SMS

Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i gadżetów reklamowych. Sponsorem nagród był Urząd Miasta Bytom, Biuro Promocji Bytomia oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.

Nagrody młodym zawodnikom wręczyli przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu, Kierownik – Pan Adam Stromidło, Pan Artur Żółtowski oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, Pani Joanna Prus-Kaczkowska.

Z zadowoleniem należy przyjąć duże zaangażowanie rodziców i opiekunów młodych zawodników. Wszechstronne wsparcie pozytywnie wpływa na rozwój podopiecznych, co daje nadzieję na ich świetlaną szachową przyszłość.

Głównym sędzią zawodów był Pan Klaus Leska, nad całym przebiegiem zawodów czuwali zaś pedagodzy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2- panowie Grzegorz Mączka, Piotr Niżnik oraz Maciej Rydzyński.

• 9 November 2015