MATEMATYCZNE BYSTRZAKI WYŁONIONE

Dnia 14 grudnia 2015 odbyła się w naszym Domu Kultury kolejna edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych – „Mikołajki dla bystrzaków”. Konkurs corocznie cieszy się dużą popularnością wśród uczestników i ich nauczycieli. Nie inaczej było w ubiegły poniedziałek. Na szóstoklasistów czekało jak zwykle 20 zadań tzw. zamkniętych i dwa otwarte. Na wypełnienie arkuszy uczestnicy mieli 60 minut. W wyniku przeprowadzonej „ankiety”, otrzymaliśmy opinię, że zadania nie należały do łatwych, ale przecież nikt łatwych zadań nie obiecywał :-)

A oto wyniki matematycznych potyczek:

I miejsce: Marcin Różycki – 15 pkt.

II miejsce: Jakub Stępień – 14 pkt.

III miejsce: Jakub Sobota, Paulina Tura, Joanna Chmiel, Adam Gola, Wojciech Rzeszutek- 13 pkt.

Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Warto również wspomnieć, że oczekiwanie na wyniki wypełnili swoimi występami nauczyciele i wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 – p. Anna Akram, p. Jarosław Reclik oraz Marta Mazur i Łukasz Radlak.

Organizatorem konkursu „Mikołajki dla bystrzaków” jest p. Elżbieta Ogonowska, nauczyciel matematyki w MDK 2.

• 20 December 2015