LATAWCE NAD KARBIEM


W sobotę, 7 października odbyły się u nas po raz czwarty warsztaty tworzenia latawców. Choć pogoda nie zachęcała do przyjścia, tym bardziej zaś do ich konstruowania, gdyż kojarzą się nam raczej z piękną pogodą… Niemniej znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili przywołać wakacyjne klimaty. Tradycyjnie na warsztatach pojawiły się drużyny – tworzyli je nasi wychowankowie ze swoimi rodzicami lub przyjaciółmi.

Nad techniczną stroną warsztatów czuwał pan Rafał Grzybek – jego autorski pomysł na wykonanie latawca sprawdzał się przez lata i tym razem nie mogło być inaczej. Pani Ewa Szafraniec pomagała uczestnikom zadbać o estetykę wykonania pracy, a także ozdobić gotowe latawce tak, by pięknie prezentowały się podczas lotu.

Po upływie dwóch godzin można było wykonać pierwsze powietrzne próby. W tym celu udaliśmy się na boisko przy MDK 2. Deszcz przestał padać, a zza chmur nieśmiało przebijały nawet lekkie promienie słońca!

Z uwagi na chwilowo sprzyjające warunki pogodowe zdecydowaliśmy się przeprowadzić konkurs „Sięgając chmur”. Jest nam niezwykle miło poinformować, że wszystkie wykonane tego dnia latawce wzbiły się wysoko i pofrunęły! Te, które stanęły do rywalizacji były także przepięknie wykonane i ozdobione.

Klasyfikacja konkursowa przedstawia się następująco:

W kategorii konstruktorów młodszych laury zdobyły:

Paulina Karolak z Mamą

Maja Bęś z Tatą, a nawet całą rodziną

 

W kategorii konstruktorów starszych zostały uhonorowane:

Ania Lisowska i Basia Niedziela z rodzicami

Lena Domagalska (z pomocą koleżanki Kamili Kęsik)

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach i zapraszamy za rok! Największą nagrodą dla nas, organizatorów, były szerokie uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych oraz to, że po raz kolejny latawce połączyły pokolenia i udowodniły, że nie potrzeba wiele, by wspaniale spędzić czas.

 

 

 

  • 11 October 2017
  • 0