NAJLEPSI SZACHIŚCI WYŁONIENI

26 października 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu rozegrano XI Indywidualne Mistrzostwa w Szachach Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada. Zawody odbywały się w czterech kategoriach: dziewcząt i chłopców klas I-III oraz klas IV-VII .

Organizatorami imprezy byli:

– Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu

– Uczniowski Klub Sportowy Karb przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2

W zawodach wystartowało 88 uczniów z ośmiu bytomskich szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt i chłopców  klas I-III zgłosiło się do turnieju 36 zawodników, zaś w kategorii dziewcząt i chłopców klas IV-VII,  52 zawodników.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim z tempem 15 minut namysłu dla zawodnika.

W zawodach zwyciężyli:

Klasy I-III wśród dziewcząt:

1. Klemens Natalia SP 46

2. Duda Julia SP 46

3. Perlak Aleksandra SP 46

4. Żmijowska Vanessa SP 3

5. Jamroz Amelia STO

Klasy I-III wśród chłopców:

1. Ferster Igor SP 46

2. Mejer Filip SP 46

3. Syrek Maciej SP 46

4. Pakuła Mikołaj STO

5. Kapuściński Jakub SP 33

Klasy IV-VII wśród dziewcząt:

1. Yarychevska Daria  SP 3

2. Stan Magdalena STO

3. Mój Winona  SP 46

4. Krzywiecka Liliana STO

5. Fogel Zuzanna SP 3

Klasy IV-VII wśród chłopców:

1.Letkiewicz Nicolaus  SP 3

2.Jędrzejewski Franciszek  STO

3.Stypa Sebastian SP 3

4.Grzyszek Krzysztof SP3

5. Jurek Adam SP 51

Zwycięzcy otrzymali puchary  i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Sponsorem nagród byli Pan Radny Rady Miasta Bytomia Mariusz Wołosz i  Młodzieżowy Dom Kultury nr 2. Nagrody wręczyli Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Pan Grzegorz Mączka i  Pani Joanna Prus-Kaczkowska, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Z zadowoleniem należy przyjąć duże zaangażowanie rodziców i opiekunów młodych zawodników, co rokuje na przyszłość możliwości rozwoju ich podopiecznych.

Zawody prowadził jako sędzia główny Pan Klaus Leska oraz pedagodzy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 – Grzegorz Mączka, Piotr Niżnik i Maciej Rydzyński.

• 26 October 2017