WAKACYJNE SPOTKANIE Z ILUZJĄ

W trzecim tygodniu wakacji miało miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu – Karbiu niezwykłe spotkanie. Nauczycieli i wychowanków odwiedził dawny absolwent, pan Jerzy Janusz Krala. Pan Jerzy uczęszczał do MDKu, zwanego wówczas „Jordanem” w latach 50. Brał udział w zajęciach trzech sekcji – teatralnej, muzyczno-instrumentalnej oraz baletowej. Zajęcia wspomina pan Jerzy z wielkim sentymentem. W 1959 roku wraz z jordanowską sekcją teatralną brał udział w przeglądzie przedstawień teatralnych w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Żeromskiego (dzisiejszy BCK). Wystawiali „Świniopasa”, za którego zgarnęli nagrodę główną, tj. wycieczkę do Warszawy. Pan Jerzy przypomniał także, że na zajęciach i podczas imprez muzycznych odwiedzała wychowanków sama Karin Stanek, z którą wystąpili także na kilku przeglądach.

Artystyczna przeszłość pana Jerzego nie pozostała bez wpływu na jego obecne życie. Występuje jako iluzjonista, jest także zrzeszony w Krajowym Klubie Iluzjonistów. Podczas odwiedzin w MDK 2 w Karbiu zaproponował, że wystąpi z darmowym „Magic Show” dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście. 11 lipca o godzinie 11:30 aula MDK 2 była wypełniona po brzegi. Pan Jerzy wystąpił z 1,5 godzinnym pokazem, który oczarował zebranych widzów. W podziękowaniu za wizytę i show Gość został uhonorowany okolicznościowym medalem MDK 2.

• 20 August 2018