WIELKIE WYRÓŻNIENIE DLA DANIELA NOWAKA

Mamy przyjemność poinformować, że nasz wychowanek, Daniel Nowak, wystąpi podczas 13 Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Jak piszą organizatorzy tego wydarzenia – „Festiwal ma na celu promocję i propagowanie muzyki klasycznej- arcydzieł muzyki wokalno-instrumentalnej w godnej oprawie i doskonałym wykonaniu, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku muzycznego najwybitniejszego kompozytora okresu polskiego baroku – Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, urodzonego właśnie tu na ziemi śląskiej. Głównym celem festiwalu jest tworzenie w oparciu o współpracę kilkunastu największych miast województwa śląskiego znaczącego festiwalu, który staje się jedną z najatrakcyjniejszych wizytówek kulturalnych Śląska w Europie.” (Źródło: http://gorczycki.pl/o_nas/).

Daniel Nowak wystąpi na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury 6 grudnia o godz. 17:00, podczas spektaklu muzycznego „Na polskich ścieżkach baśń mieszka”, w którego programie zaplanowano wykonania utworów do polskich i zagranicznych bajek kinowych. Soliści wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Smyczkowej „Śląskie Smyki” (uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach) oraz
aktorów Teatru Rita i zaproszonych gości.

Trzymamy kciuki za wszystkich wykonawców!

• 7 October 2018