VI WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ ZA NAMI

30 października 2018 roku, Szkoła Podstawowa nr 45 i Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu zorganizowały w Teatrze Rozbark VI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i medialnym Życia Bytomskiego. W przesłuchaniach wzięło udział 72 uczniów m.in. z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Świętochłowic, Gliwic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Bobrownik, Radzionkowa. Wokaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonywanych pieśni.

W Jury Konkursu zasiedli: p. Mariola Konieczna – przewodnicząca, p. Iwona Wanda Grygiel, p. Sabina Szmajduch.

Dziękujemy wszystkim opiekunom, rodzicom za udział i przygotowanie dzieci. Z tak licznej grupy jury wyłoniło następujących 18 laureatów:

Kategoria klas I-III:

I miejsce: Amelia Bereżańska

II miejsce: Zuzanna Macioł

III miejsce: Natalia Skrzypiec

Wyróżnienia przyznano: Julia Stępnik, Zuzanna Podolak, Weronika Cogiel.

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce: Lena Zając

II miejsce: Karolina Jędruszek

III miejsce: Paulina Rożek

Wyróżnienia przyznano: Poli Polowczyk, Kamilowi Kukulskiemu, Oliwierowi Sałabunowi.

Kategoria klas 7,8 i 3 gimnazjum:

I miejsce: Danuta Ungier

II miejsce: Daniel Nowak

III miejsce: Julia Szymula

Wyróżnienia przyznano: Lewandowskiej Agnieszce, Ungier Alicji, Beresce Barbarze.

Nagrody wręczyły laureatom Pani Prezydent Bytomia, Bożena Miętus oraz Panie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 45 i Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy także organizatorkom tego wydarzenia – p. Małgorzacie Nowak oraz p. Annie Akram.

• 31 October 2018