ZNAMY NAJLEPSZYCH SZACHISTÓW


14 listopada 2018 w MDK 2 w Bytomiu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych  dziewcząt i chłopców w szachach z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę  Niepodległości. Zawody odbywały się w trzech kategoriach klas I-III i klas IV-VI i klas VII-VIII, osobno dla dziewcząt i chłopców.

Organizatorami byli:

– Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu,

– Uczniowski Klub Sportowy Karb przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2,

– OSiR w Bytomiu.

W zawodach wystartowało 60 uczniów z ośmiu bytomskich szkół  /STO, SPMS, SP 21, SP 43, SP 46, SP 4, SP 9, SP 3/. W kategorii dziewcząt i chłopców klas I-III zgłosiło się do turnieju 9 zawodników, w kategorii dziewcząt i chłopców klas IV-VI 35  zawodników, zaś w kategorii dziewcząt i chłopców klas VII-VIII – 16 zawodników.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim z tempem 15 minut namysłu dla zawodnika.

W zawodach zwyciężyli:

Klasy I-III wśród dziewcząt

  1. Maja Ekiert  SP 43

2. Barbara Bielawska STO

3.Magdalena Skop SP 3

 

Klasy I-III wśród chłopców          

1. Kacper Dembicz  STO

2. Tadeusz Boroń SP 46

3. Filip Michta SP 46

 

Klasy IV-VI wśród dziewcząt

  1. Zuzanna Fogel SP 3

2. Daria Yarychevska SP 3

3. Magdalena Stan  STO
Klasy IV-VI wśród chłopców              

1. Denys Vinskovski SP 46

2. Filip Majer SP 46

3. Maksymilian Tomkowicz SMS

 

Klasy VII-VIII wśród chłopców              

1. Sebastian Stypa SP 3

2. Bartosz Żychowski  SP 4

3. Adam Korcz STO

 

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Sponsorem nagród był Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Uczniowski Klub Sportowy Karb w Bytomiu, Radny Rady Miejskiej w Bytomiu – Krzysztof Gajowiak oraz OSiR Bytom.

Nagrody wręczyła Pani Joanna Prus-Kaczkowska, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, Pani Agnieszka Puźlewicz –Kowalczyk, Inspektor Wydziału Edukacji oraz Radny Krzysztof Gajowiak.

Z zadowoleniem należy przyjąć duże zaangażowanie rodziców i opiekunów młodych zawodników. Umiejętne przekazywanie wiedzy i wspieranie młodych zawodników zawsze skutkuje zwiększeniem motywacji i umiejętności młodych podopiecznych.

Zawody prowadził jako sędzia główny Pan Klaus Leska oraz pedagodzy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 Grzegorz Mączka, Piotr Niżnik i Maciej Rydzyński.

Galeria z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

  • 14 November 2018
  • 1