MOCNE DZIECIAKI – ANDZIA I PAWEŁ


Paweł i Angelika byli wiele rokującymi, pod względem rywalizacji w kumite, wychowankami MDK 2 w Bytomiu. Ich wielki sukces pojawił się w debiutanckich zawodach jakimi były Mistrzostwa Polski w Karate. Dlaczego tak od razu start w MP ? Ponieważ właśnie w maju, czyli miesiącu planowanych mistrzostw, Paweł i Angelika kończą swoje 10 lat, który to wiek kwalifikuje ich do walki turniejowej. Gdyby odebrać im szansę startu w tej tak wzniosłej imprezie sportowej, cały sezon przygotowań nie miałby swojego zwieńczenia. Inni przygotowujący się zawodnicy mieli możliwość startu w turnieju eliminacyjnym, weryfikującym ich uzdolnienia w dziedzinie lekkiego kontaktu. Tymczasem Angelika i Paweł zostali wyróżnieni z całej grupy za niezwykle wytężoną pracę treningową i smykałkę do walki. Cieszę się, że jako trener nie myliłem się co do ich talentu zwieńczonego miejscami medalowymi na Mistrzostwach Polski Oyama Polskiej Federacji: Angelika – V-ce Mistrzostwo Polski, Paweł – brąz na Mistrzostwach Polski

Uskrzydleni sukcesami sezonu 2017/2018 (pierwszego okresu startów w poważnych zawodach kumite), ze świetną formą weszli w nowy obiecujący sezon, zdobywając medale na zawodach ogólnopolskich: Paweł – brąz na Pucharze Polski, Angelika – brąz na Pucharze Makroregionu Południowego. Jesień to dopiero początek drogi na szczyt, którym na bieżący czas są kwietniowe Mistrzostwa Polski w Krakowie. Z takim nastawieniem, duchem walki i samozaparciem zwycięstwo tych dwojga staje się coraz bardziej realne :-)

Żywię nadzieję, że Andzia i Paweł przykładem swoich sukcesów pociągną za sobą kolejne nieoszlifowane diamentowe serca do walki !

Sensei Marek Szukalski

  • 28 November 2018
  • 0