TYLKO TAK DALEJ, KARATECY Z MDK 2!


Gdy na arenie ogólnopolskiej pojawiły się pierwsze sukcesy wychowanków MDK 2, u reszty grupy rozniecił się apetyt na zwyciężanie. Dawne talenty znów się reaktywują, zaś dobrzy zawodnicy z jeszcze większym zapałem pukają do drzwi  marzeń.

Następczyni  Angeliki Gierzak , Natalia Gierzak, sięga po złoto w konkurencji „Walka na tarczy”, odnosząc dokładnie taki sam sukces, jak jej siostra rok temu (I miejsce w tej samej konkurencji na tych samych zawodach) ! Duch bojowy i smak na walkę, cechy wyraźnie widoczne u Natalki, powoli rysują nam debiutującą zawodniczkę kumite, która wiernie zmierza w tym samym kierunku co siostra. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy :-)

Kolejna edycja Zawodów Oyama Karate o Puchar Prezydenta Miasta Tychy, imprezy zrzeszającej prawie 200 zawodników z całego Śląskiego Klubu Karate „Goliat”, przyniosła jeszcze dwie inne niespodzianki: III miejsce Darii Białas i IV miejsce Filipa Szczepanowskiego w konkurencji Kata.

Daria, przegrywając niestety wejście do finału, z dużym opanowaniem i perfekcją wywalczyła swój pojedynek o trzecie miejsce. Występ w Tychach pokazuje nam nowe oblicze Darii. Bytomianka jest  bardziej pewna siebie i skoncentrowana na sukcesie. Z takim nastawieniem jest wielce prawdopodobne, że utoruje sobie drogę do imprez ogólnopolskich.

IV miejsce Filipa Szczepanowskiego, pokazuje nam walkę chłopaka nieugięcie dążącego do celu. Ta frustrująca sytuacja „o włos od podium” pojawiła się zarówno w konkurencji „Kata” jak i „Walka na tarczy” (Filip jako jedyny zawodnik z Bytomia startował w dwóch konkurencjach). Filipowi naprawdę niewiele brakuje by zwyciężał. Jako trener obserwuję od ubiegłego sezonu niebywały progres rozwojowy tego zawodnika na drodze karate. Byle nasz Filip się nie zrażał i nadal tak uparcie walczył o sukces, a nie jedno złotko pewnie dla niego zaświeci J

Smutny los spotkał Martę Jatczyszyn, która w konkurencji „Walka na tarczy” w walce o wejście do półfinału przegrała w bratobójczej walce z Natalią. Gratuję Marcie świetnego przygotowania i ducha walki podczas zawodów.

Sensei Marek Szukalski

  • 5 December 2018
  • 0