DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MDK 2

23 stycznia 2019 w auli MDK 2 zebrali się specjalnie zaproszeni, Szanowni Goście – Babcie i Dziadkowie naszych Wychowanków! Okazją były wspólne obchody ich Święta, docenienie i podziękowanie za opiekę nad wnukami, wspólne zabawy, pyszne posiłki i wieeeeelkie serca.

Spotkanie rozpoczęła przywitaniem Pani Joanna Prus – Kaczkowska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu. Wkrótce na scenie pojawili się pierwsi artyści – zapowiadani przez koordynatorkę całego wydarzenia, p. Klaudię Leciej – Kawalec.

Pierwsza wystąpiła Zuzanna Macioł z piosenką „Drzwi do kariery”.

Następnie wiersz „Moja Babcia” wyrecytowała Natalia Napora.

Poloneza zaprezentowały na scenie Przedszkolaki z Koła Rytmiki, prowadzonego w Przedszkolu nr 36.

Wkrótce na scenie zaprezentowali się aktorzy z Koła Teatralnego MDK 2.

Tego popołudnia zatańczyli także wychowankowie Koła Rytmiki dla Dzieci i Mam.

Liwia Poniedziałek zaśpiewała w rockandrollowym klimacie utwór „Kolędnicy wędrownicy”.

Po energetycznym występie Liwii, temperaturę na scenie podtrzymali tancerze z Koła New Art.

„Smyki” zatańczyły „Cha-cha na lodzie” oraz „Taniec śnieżynek”.

Koncert podsumował występ Pauliny Nagolskiej, która wzruszająco wyśpiewała podziękowanie dla Kochanych Gości.

Warto wspomnieć jeszcze, że poszczególne prezentacje poprzeplatane były projekcją krótkich filmów, których bohaterowie – Babcie i Dziadkowie, odpowiadali na pytania oraz opowiadali o tym jak widzą swoje role.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym Artystom oraz nauczycielom, którzy przygotowali ich do tej uroczystości – p. Klaudii Leciej – Kawalec, p. Justynie Hałgas, p. Annie Akram, p. Annie Wantuch.

A Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich wielkie serca, życzymy wszystkiego, co najwspanialsze, zdrowia i duuużo energii!

Cała galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

• 30 January 2019