CZY LWY JASKINIOWE MIESZKAŁY W JASKINIACH?

Na to i inne pytania dotyczące czasów epoki lodowcowej umieją już odpowiedzieć uczestnicy wycieczki do Muzeum Villa Caro w Gliwicach.

„Dnia 13.02.2019r. uczestnicy zajęć w kołach plastycznych prowadzonych przez p. A. Muschalik odwiedzili Muzeum Villa Caro w Gliwicach, gdzie uczestniczyli w zajęciach pt. „ Mamut i inne zwierzęta epoki lodowcowej”.

Zajęcia rozpoczęły się od odwiedzin mamuta, bo muzealna wystawa archeologiczna to wspaniały wehikuł czasu.

Wychowankowie cofnęli się do epoki lodowcowej, którą nazywa się era wielkich ssaków. Sprawdzili, jakie zwierzę kryje się pod tajemniczą nazwą Megaterium, poznali zwyczaje gigantycznych leniwców i dowiedzieli się czy lwy jaskiniowe mieszkały w jaskiniach. W części warsztatowej, inspirując się naskalną twórczością pierwszych artystów uczestnicy zajęć malowali zwierzęta bez użycia pędzli.”

Autorką relacji jest p. Alina Muschalik

• 27 February 2019