Follow Me

Close

Koło Ceramiczne – aktualności:

Nauka toczenia na kole garncarskim

W lutym rozpoczęliśmy pierwsze w tym roku nauki toczenia na kole garncarskim. Jest to stara tradycyjna metoda tworzenia przedmiotów użytkowych z gliny. Pierwsze kroki nie są łatwe o czym przekonali się wychowankowie pracowni ceramicznej. Korzystamy jednak ze współczesnego – elektrycznie napędzanego koła garncarskiego ze sterowaną prędkością i ilością obrotów. Dzieci świetnie radzą sobie tworząc wazoniki i inne przedmioty toczone.

dav

dav

 

Akcja „Zima w mieście”

W czasie ferii zimowych nie brakowało atrakcji. Oprócz warsztatów w pracowni ceramicznej wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. W muzeum można było podziwiać ekspozycję starych tradycyjnych domowych przedmiotów, urządzeń, maszyn. Dzieci mogły też samodzielnie wykonać pieczywo –  warkocze z ciasta chlebowego. Zwiedziliśmy starą szkołę z dawnymi ławkami wyposażonymi w kałamarze. Był też stary dział komputerowy gdzie  znajdowały się jedne z pierwszych egzemplarzy komputerów. Zapraszamy znów za rok.

dav

dav

dav

dav

Boże Narodzenie – kiermasz

Wychowankowie koła ceramicznego przygotowują prace na kiermasz Bożonarodzeniowy, wykonujemy wspaniałe aniołki ceramiczne zrobione oczywiście z gliny oraz malowane farbkami akrylowymi. Tworzymy również inne prace o tematyce świątecznej, takie jak choinki czy gwiazdki ceramiczne. Niektóre można zawiesić na choince a niektóre postawić na świątecznym stole. Zapraszamy na kiermasz świąteczny już w grudniu – 6-go w MDK nr 2 oraz 11-go w „Muzie” Miechowice.

bdr

bty

bdr

Zabawa Halloween już niebawem. Uczestnicy koła ceramicznego wykonali wspaniałe dynie ceramiczne wewnątrz których umieszczamy świecę.  W noc Halloween na pewno będą robić niesamowite wrażenie. Pomysłów nie brakowało a każda gliniana dynia jest inna.