Follow Me

Close

Witajcie Drodzy Wychowankowie i Rodzice na stronie poświęconej działalności Koła „Klub z wyobraźnią”, prowadzonego przez p. Ewę Szafraniec. Nasz Klub funkcjonuje w Karbiu i Miechowicach (Szkoła Podstawowa nr 26).

Na zajęciach wykorzystujemy bardzo różnorodne formy aktywności – plastyczne (głównie papieroplastyka), techniczne, kulinarne, czy rękodzielnicze (koraliki, masa papierowa, gips). Chętnie bierzemy udział w konkursach i przeglądach twórczości oraz angażujemy w przeróżne inicjatywy i akcje.

„Klub z wyobraźnią” zaprasza dzieci i młodzież w każdym wieku, dziewczęta i chłopców, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i z pewnością nie będzie się nudził!

 

PONIŻEJ MOŻECIE OBEJRZEĆ NASZE NIEKTÓRE PRACE I POCZYTAĆ AKTUALNOŚCI Z KOŁA

ZAJĘCIA ZDALNE 06.04.2021-09.04.2021

WITAJCIE!

Z pewnością świąteczna radość i atmosfera nie minęła Wam wraz z wielkanocnym poniedziałkiem (mam taką wielką nadzieję!) i dlatego zapraszam w tym tygodniu do radosnych spotkań online z p. Ewą :-)

Chęć spotkania i konkretny jego termin będę ustalała z Waszymi rodzicami telefonicznie, a już teraz napiszę Wam, co będzie nam potrzebne na zajęcia online:

źródło: pysselbollaget.se

KARTONIK PO JAJKACH

NOŻYCZKI

FARBY/FLAMASTRY

PĘDZEL

KLEJ (NAJLEPIEJ MAGIK)

CZARNY FLAMASTER

KARTKA Z BLOKU TECHNICZNEGO. WYSTARCZY POŁOWA A4

EW. LINIJKA

 

DO USŁYSZENIA NIEDŁUGO!

 

ZAJECIA ZDALNE 29.03-05.04.2021

WITAJCIE!

Nowy tydzień rozpoczynamy instruktażowym filmem w Wielkanocnym klimacie. Wielokrotnie gdzies widywalam podobne tutoriale i nie robily na mnie wielkiego wrazenia, jednak tym „przepisem” postanowilam sie z Wami podzielic. Cała tajemnica to kolor- ten piękny niebieski w połączeniu z białą skorupka jajka przywołuje w wyobraźni stara porcelanę z domów naszych prababci.

Zapraszam do obejrzenia i wypróbowania przepisu na odrobienie jajka w technice”water marble”.

CO BEDZIE NAM POTRZEBNE?

plastikowy pojemnik

woda, koniecznie w temperaturze pokojowej

lakier do paznokci (kolor dowolny, jednak polecam taki ładny niebieski)

rękawiczki jednorazowe

wydmuszki jajek lub białe jajka (swoje kupiłam w KIK)

A tutaj znajdziecie filmik, jak wykonać prace:

Zapraszam do wspólnego tworzenia, zdjęcia Waszych prac możecie przesyłać na adres: ewakustra86@gmail.com.

Pozdrawiam!

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

KWIECIEŃ 2019

Kwiecień – czas radosnych eksperymentów.

 

MARZEC 2019

W marcu oddaliśmy się mozaikowemu szaleństwu. Mozaiki mają swój niepowtarzalny urok, można je wykonać na tysiąc sposobów, a do ich stworzenia potrzebujemy tylko skrawków kolorowego papieru (dlatego warto je zbierać, a nie wyrzucać! 😎)

Kartki z „wyskakującą”, przestrzenną różą…

 

FERIE 2019 – LUTY 2019

Zdrowe żelki to już tradycja w czasie przerw od szkolnych zajęć.

 

 

Walentynkowe inspiracje:

 

 

 

STYCZEŃ 2019

Styczniowe-zimowe klimaty.

 

 

 

GRUDZIEŃ 2018

Przygotowaliśmy dekoracje i ozdoby na kiermasz adwentowy w MDK 2.

 

 

LISTOPAD 2018

W listopadzie ćwiczyliśmy trudną sztukę IRIS FOLDING – w łatwej i nieco trudniejszej odsłonie…

W

 

Włączyliśmy się także w akcję „100 flag na 100lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

 

 

Zrobiliśmy kilka sówek, z papieru i z szyszek.

 

W listopadzie moi wspaniali Wychowankowie z Miechowic zawitali w Karbiu, zwiedzili moją pracownię, a przy okazji upiekliśmy pyszne ciastka i zapakowaliśmy je do własnoręcznie zrobionych pudełek!

 

W listopadzie rozstrzygnięty został także konkurs „Nowe legendy miejskie – Karb”. Nagrodzone zostały Julia Bombelka, Nicola Piwowarska oraz Paulina Karolak.

 

 

PAŹDZIERNIK 2018

Dnia 20.10.2018 (sobota) odbyła się wycieczka do „Wiejskiej Chaty” w Gliwicach. Udział wzięli w niej wychowankowie MDK 2 wraz z rodzicami.”Wiejska Chata” to gospodarstwo rolne prowadzone według tradycyjnych metod. Można tam zobaczyć wiele dawnych sprzętów, których używano do pracy w polu i domu. Nasz pobyt zaczęliśmy od wzięcia udziału w warsztatach malowania na szkle ludową techniką prawo-lewo. Trzeba było się tutaj wykazać dużą precyzją i umiejętnością planowania pracy. Uczestnicy poradzili sobie wspaniale. Pani Elżbieta, gospodyni miejsca, długo i ciekawie tłumaczyła nam genezę malarstwa na szkle i dawała wskazówki jak robić do umiejętnie.

Kolejnym punktem naszego pobytu w „Wiejskiej Chacie” było ognisko z obowiązkowym pieczeniem kiełbasek. Mieliśmy wielkie szczęście, że pogoda nam dopisywała. Ognisko udało się wyśmienicie, a posiłek i ciepła herbata spowodowały, że z energią mogliśmy ruszyć do.. karmienia i podziwiania zwierząt gospodarskich. Przywitały nas kury, kózki, a nawet króliki. Dla wszystkich znalazły się smakołyki w postaci jabłek i marchewek.

Wizyta w tradycyjnym gospodarstwie, gdzie na co dzień życie toczy się jak niegdyś, było dla nas wspaniałą odskocznią od naszpikowanego techniką i technologią świata. Niezwykle miło było usłyszeć pianie koguta i ogrzać się przy ogniu. Wycieczka była jeszcze jedną, po wielu rodzinnych warsztatach, okazją do wzmocnienia więzi i integracji międzypokoleniowej. Mamy wielką nadzieję, że ten dzień zostanie w pamięci uczestników i będą do niego często wracać.

Notatka powstała na zajęciach Koła Multimedialnego. Autorem notatki jest Adam Koczubaj, uczestnik wycieczki.

A

tu już zajęcia kulinarne.. Powstały owsiane ciastka z żurawiną.

 

 

WRZESIEŃ 2018

Podczas pierwszych wrześniowych zajęć stworzyliśmy te wspaniałe trójwymiarowe obrazki, których tematem przewodnim były zwierzęta w jesiennym lesie Zobaczcie jakie piękne wilczki i lisy… To niesamowite, jakie inspiracje można odnaleźć w tych pracach – ja tutaj widzę np. daleki wschód, Japoński ogród.. mangę..?

 

Pozostając w jesiennym klimacie prezentujemy nasze liście origami.

 

 

WAKACJE 2018

Wakacje smakują owocowo, dlatego w upalne dni poznawaliśmy tajniki tworzenia zdrowych, owocowych żelków:

Wakacje to czas eksperymentowania – tutaj migawki z malowania lodem i pianą:

W te wakacje królowały slimy, my też robiliśmy swoje:

Zakończenie wakacji umililiśmy sobie wspaniałymi muffinami z… motylami:

CZERWIEC 2018

W czerwcu wystawialiśmy swoje prace na kiermaszu podczas Festynu Plenerowego w MDK 2.

Powstawały też np. takie wspaniałe twierdze z uroczymi księżniczkami wg pomysłów uczestników:

MAJ 2018

W maju było już czuć w powietrzu nadchodzące wakacje, stąd nasze prace nabrały iście letnich kolorów.

KWIECIEŃ 2018

W kwietniu przygotowywaliśmy prace m.in. do konkursu „Zwierzęta wiosną w polskich lasach”, organizowanego przez MDK 2 w Piekarach Śląskich. Swoją cierpliwością i precyzją moje wychowanki – Agata Prymas i Nadia Dąbrowska zdobyły I i II miejsce w regionie w swoich kategoriach. BRAWO DZIEWCZYNKI!!

A tutaj można poczytać o tym sukcesie: http://mdk2.piekary.pl/2018/05/wiosna-w-lesie-regionalny-konkurs-rekodziela-i-modelarstwa/

MARZEC 2018

Marzec to znów czas przygotowań, tym razem do Świąt Wielkiej Nocy, zobaczcie, co zrobili moi zdolni wychowankowie:

LUTY 2018

W lutym nie mogło zabraknąć czegoś dla zakochanych – bardzo pracochłonne serca z bibuły wyszły fantastycznie, choć uczestniczki zajęć długo jeszcze wspominały kawałki bibuły kręcone na ołówku :-)

FERIE 2018

Ferie rozpoczęliśmy ze szwedzkimi księżniczkami.. pięknie prezentowały się w śnieżnobiałych płaszczykach…

Nie ma to jak wspaniałe śniadanie w mroźny poranek :-)

Podczas ferii tworzyliśmy także metodą stemplowania nadruki na bawełnianych torbach…

Wspólnie z p. Anią Lisowską-Lisiecką z Pracowni Rękodzieła przeprowadziłam warsztaty szycia torby z filcu, oto ich efekty:

 

GRUDZIEŃ 2017

Grudzień upłynął nam na ostatnich przygotowaniach do kiermaszów adwentowych – pierniczki i stroiki oraz papierowe bombki są w 100% naszego autorstwa!!

LISTOPAD 2017

Roszpunka jak… wycinana :) oraz trójwymiarowe zaproszenia na imprezę urodzinową.

 

PAŹDZIERNIK 2017

W październiku robiliśmy kartki 3D dla naszych wychowawców i nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Prace Mai Bęś i Julii Kowalczyk.

Druga połowa października upłynęła nam w jesiennym już klimacie – robiliśmy ozdoby z liści w technice origami. Trzeba przyznać, że składanie liści z papieru było cokolwiek pracochłonne, ale efekt był tego wart.

Praca Marty Jatczyszyn.

Praca Wiktorii Gibały.

 

Wychowankowie Klubu rzeczywiście odznaczają się wyobraźnią, bo czasem na zajęciach powstawały wariacje „na temat tematu” :-) Poniższa wariacja – gwiazda – autorstwa Jagody Nowak.

 

WRZESIEŃ 2017

We wrześniu chcieliśmy zatrzymać jeszcze choć na chwilę wakacyjny klimat, więc powstały z masy solnej mini-wyspy skarbów.