Wyniki XV Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego” Motyw miłości w piosence obcojęzycznej” organizowanego przez MDK nr 2 w Bytomiu.


                                     

                                                                                                                                 KONKURS POD PATRONATEM

                                                                                                                              PREZYDENTA MIASTA BYTOMIA

                                                                                                                   PATRONAT MEDIALNY „ŻYCIE BYTOMSKIE”

XV  Wojewódzki  Konkurs  Wokalny” Motyw miłości w piosence obcojęzycznej”  organizowany przez MDK nr 2 w Bytomiu dobiegł końca. Wzięło w nim udział prawie 100 wokalistów nie tylko z województwa śląskiego.

Jury w składzie:

Dr Aleksandra Stokłosa – przewodnicząca

– doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach,

– solistka Opery Śląskiej w Bytomiu,

-studia ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Michaliny Growiec, koncertowała na estradach w kraju, biorąc udział m.in. w wykonaniu oper: „Wesele Figara” W. A. Mozarta, „Napój Miłosny” G. Donizzettiego, „Domek Trzech Dziewcząt” F. Schuberta, a także w „Pastorałce” L. Schillera i „Mszy Kreolskiej” A. Ramireza. Doskonaliła swoją technikę wokalną na kursach mistrzowskich we Włoszech pod kierunkiem Katii Ricciarelli. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gliwicach gdzie występowała w głównych partiach. Występowała w Operze Śląskiej wraz z Wiesławem Ochmanem, co zaowocowało dalszymi wspólnymi występami m.in. w Teatrze Polskim w Warszawie, w Teatrze Stanisławowskim, na scenie Opery Narodowej w Koncercie Galowym Laureatów BCC, na koncercie Fundacji „Auxilium” i „Nasza Częstochowa”, a także na wielu koncertach okolicznościowych i charytatywnych. Zaśpiewała serię koncertów m.in. w Filharmonii Szczecińskiej, w Filharmonii Śląskiej, w Filharmonii Białostockiej, Olsztyńskiej, Koszalińskiej, Opolskiej, Zielonogórskiej. Współpracuje także z Operą Bałtycką, z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka gdzie występowała w koncertach poświęconych pamięci Jana Kiepury oraz w „Zemście Nietoperza”. Artystka występowała między innymi w Belgii, Słowacji, na Węgrzech, we Włoszech, w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii.

– Artystka uczestniczyła wielokrotnie w Kursach Interpretacji Muzyki Oratoryjno-Kantatowej w ramach Festiwalu „Wratislavia – Cantans„.

 

Mgr Małgorzata Nowak

– absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu, tytuł licencjata uzyskała na kierunku – Nauczanie Początkowe z Muzyką, a magistra na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Pedagogiki Wczesnoszkolnej. Od najmłodszych lat uwielbiała śpiewać, swój warsztat wokalny zdobywała u kilku wokalistów – absolwentów Wydziału Jazzu w Katowicach. Obecnie 20 lat pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu i od 4 lat jako nauczyciel zajęć artystycznych w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu. Swoja miłość i pasję do śpiewu p. Małgorzata przekazuje swoim podopiecznym, którzy od wielu lat zdobywają wysokie lokaty w konkursach miejskich, wojewódzkich, ogólnopolskich. Sama również koncertuje podczas różnych imprez miejskich i koncertów charytatywnych. Za swoją działalność i  pedagogiczne sukcesy wielokrotnie została nagrodzona Nagrodą Prezydenta Bytomia.

 

Mgr Witold Witkowski

-filolog angielski,

-wieloletni nauczyciel języka angielskiego,

-Kierownik Działu Edukacyjnego   w MDK nr 2 w Bytomiu

-współorganizator konkursu

 

Przyznało następujące nagrody:

 

Kategoria I

1 miejsce- Jagoda Rataj

2 miejsce- Alicja Dudała

3 miejsce – Maja Trybała

Wyróżnienia:

Karolina Śliwińska,

Anna Majchrzak,

Aleksandra Juhniewicz,

Zuzanna Podolak

 

Kategoria II

1 miejsce  -Gabriela Foksa

2 miejsce –Zuzanna Lemantowicz

2 miejsce ex aequo –Anastazja Błaszczok

3 miejsce –Julia Rusin

3 miejsce ex aequo –Wiktoria Kwiecień

 

Wyróżnienia:

Oliwia Bielecka,

Emilia Bienas

Zuzanna Płaza

Yelyzaveta Demianchuk

Emilia Borkowska

Karolina Kubica

Amelia Rorat

Aleksandra Markwica

 

 

Kategoria III

1 miejsce– nie przyznano

2 miejsce –Daria Porębska

3 miejsce– Wioleta Wojniak

 

Wyróżnienie

Natalia Siekierka

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród  do naszej placówki: MDK nr 2 w Bytomiu ul. ks. J. Popiełuszki 9, 41-906 Bytom,  od 24 lutego 2021 roku do 15 marca 2021.

 

Dziękujemy za tak liczny udział w naszym konkursie i zapraszamy za rok!!!!!!

 

 

Organizatorzy:-)

 

Link do strony miasta Bytom–>https://www.bytom.pl/aktualnosci/index/

 

Wyniki X KPO——————>Laureaci KPO 21.

 

 

  • 17 February 2021
  • 1