WYCHOWANKOWIE PRZEJMUJĄ INICJATYWĘ!


Dziś już czwartek, 15.07, zbliżamy się zatem w Klubie z wyobraźnią, do końca trzeciego tygodnia wakacji. W tym czasie tematem głównym zajęć była gra terenowa. Scenariusz gry, wymyślony przeze mnie – p. Ewę, rozgrywał się w budynku MDK 2 i na terenie zielonym wokół. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć 5 kopert z zadaniami. Zadania kolejno wiązały się ze sobą i wcale nie należały do bardzo łatwych. Było trochę liczenia, trochę storytellingu, ćwiczenie z szukania informacji a także okazja, aby komuś pomóc. Uczestnicy wykazali się współpracą, a także co fantastyczne- wspaniale zaangażowali się w grę. Zupełnie nie przeszkadzało im to, że scenariusz gry był jeden i chcieli grać w nią ciągle i ciągle!

Takiego zaangażowania nie można było zmarnować. Zaproponowałam moim wychowankom, aby spróbowali stworzyć swój własny scenariusz i to był strzał w 10! Jako pierwszy odwagą i kreatywnością wykazał się Maks- na planie MDKu stworzył punkty, w których czekały na nas zadania, na końcu po ich wykonaniu wyruszyliśmy w poszukiwaniu skarbu. Mapa i zadania były bardzo przemyślane, nikt nie miał wątpliwości gdzie szukać. Gra Maksa była naprawdę dobra.

Na kolejnych zajęciach stawkę podbiła Nicole i również podjęła się wymyślenia swojej gry terenowej. Ta dziewczyna jest niesamowita- w 15 minut wymyśliła 8 zadań. Zadania były bardzo ciekawe, a wszystko to Nicole wymyśliła sama! Gracze byli poproszeni o ułożenie opowieści z podanym zestawem słów, czy wymyślenie żartu.

Łukasz z Maksem wymyślili jeszcze sprawnościową grę terenową na placu zabaw. Pełna różnorodność!

Trzeciego dnia zadanie było inne – znaleźliśmy w pokoju nauczycielskim, pośród wielu planszówek, grę Tom&Jerry. Były w niej wszystkie elementy z wyjątkiem… INSTRUKCJI. Długo trwały poszukiwania instrukcji w internecie, jednak bez skutku, więc… zadanie mogło być jedno- wymyślenie zasad gry do Tom & Jerry. To było nie lada wyzwanie! Ale team Nicole i Maks poradzili sobie z nim zawodowo. Po spisaniu zasad, odświeżeniu elementów zestawu, zagraliśmy w „Szaloną zabawę z Tomem i Jerrym”.

Zasady gry były jasne i logiczne, przez co gra przebiegała bez żadnych wątpliwości, za to z dużą dawką emocji. Wspaniała robota, Nicole i Maks!

Przed nami jeszcze czwartek i piątek. Nicole na dziś przygotowała kolejną, autorską, grę terenową, do której dziś nas zaprasza. Ten tydzień bardzo mnie zaskoczył i dał bardzo dużo radości. Dziękuję!

 

p. Ewa

  • 15 July 2021
  • 0