Wernisaż wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. „Moja ulubiona pora roku”. Gratulujemy!

Jak co roku Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu organizuje Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. „Moja ulubiona pora roku”. To już 21 edycja tego wydarzenia.

Dnia 6.11.2021 r. odbyły się obrady Jury. Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 197 prac plastycznych z 91 placówek oświatowych z województwa śląskiego. Dnia 13.12.2021 r.
w MDK2 miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród laureatom konkursu. Gratulujemy!

Jak zwykle regulamin konkursu pozostawił uczestnikom sporą dowolność w wyborze techniki czy sposobu przedstawienia tematu. Udział wzięły w nim osoby w wieku od 3 do 24 lat, w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsze dzieci odważnie i z fantazją podeszły do zadania, wybierając abstrakcyjne formy i mocne kolory, z kolei nastolatkowie woleli wykazać się warsztatem pracy, tworząc realistyczne pejzaże.

• 21 December 2021