GORĄCA JESIEŃ DLA KARATEKÓW Z MDK 2.


GORĄCA JESIEŃ DLA KARATEKÓW Z MDK 2

W okresie jesienno-zimowym karatecy z MDK 2 nie próżnują ! Na początku roku szkolnego poświęciliśmy sporo czasu rozwojowi sprawnościowemu, czego efektem były udane starty podczas odbywającej się 22 października drugiej już edycji Zawodów Oyama Karate „Sprawny jak Sensei”, na której wystartowało ponad 200 zawodników ze Śląskiego Klubu Karate „Goliat” oraz goście z Tyskiego Klubu Karate. Nasz reprezentant, Dominik Izydorczyk zdobył I miejsce w konkurencji Sprawnościowej, w najstarszej kategorii wiekowej.

 

Zdobywca I miejsca w Konkurencji Sprawnościowej, Dominik Izydorczyk (pierwszy po prawej, z medalem)

 

Najmłodsi uczestnicy II Zawodów Oyama Karate „Sprawny jak Sensei”

Tydzień wcześniej MDK 2 cieszył się już sukcesem dotyczącym stricte działań w sztuce karate. W Sierpawiu Daria Białas zdobyła 3 miejsce w konkurencji Kata na Otwartym Pucharze Makroregionu Południowego Oyama PFK – Kumite i Kata. To najwyższy jak do tej pory sukces reprezentantki Goliata trenującej w naszym Domu Kultury. Mistrzyni Śląska sprzed 5 lat zwyciężyła w walce o brąz dzięki pięknej prezentacji dobrze wytrenowanego kata 7 (kihon kata sono shichi).

Daria Białas – III miejsce w konkurencji Kata podczas Otwartego Pucharu Makroregionu Południowego Oyama PFK

Poprzez sukcesy i charyzmę jaką Daria wkłada w trenowanie form Kata, wychowanka koła Karate zachęciła i zmotywowała pozostającą do tej pory nieco „w uśpieniu” grupę ambitnych dziewcząt idących od tego sezonu konsekwentnie w jej ślady. Daria poza trenowaniem samej siebie, była mocno zaangażowana w intensywne przygotowania swoich koleżanek z koła do Tyskiego Turnieju Oyama Karate. Śmiało można powiedzieć, że w moim kole rodzi się nowa kadra, ale tym razem nie w dziedzinie Kumite, lecz w Kata. Dowodem progresu i owocnych trenerskich działań moich jak i Darii jest sukces debiutującej na zawodach w Tychach Kamili Sękowskiej, zdobywczyni I miejsca w kategorii pierwszego kroku.

Zawodnicy Tyskiego Turnieju Oyama Karate w konkurencji Kata

Kamila Sękowska – I miejsce w konkurencji Kata (trzecia z prawej).

Obecnie mamy czas przygotowań egzaminacyjnych na kolejne stopnie kyu i zbliżający się Puchar Polski w Kumite, na którym będzie nas reprezentował Paweł Sosna. Po tych wydarzeniach, okresie świątecznym i następujących po nim feriach, bierzemy się za mocne przygotowania do kolejnego turnieju kata organizowanego tym razem w Bytomiu przez MDK 2 i klub „Goliat”. Wyzwaniem dla Darii Białas będą z kolei odbywające się Mistrzostwa Polski w Tychach. Sądząc po przygotowaniach zapowiada się, że nasza medalistka w końcu stanie na zaszczytnym podium tej prestiżowej imprezy karate

Dołożę wszelkich starań, żeby nasza kadra wspięła się na wyznaczone szczyty !!!

 

Marek Szkulski

  • 24 November 2022
  • 2