Follow Me

Close

„Święta tuż… tuż…”

Zimą w naszej pracowni jest bardzo twórczo i kreatywnie . Dzieci i młodzież wykonuje bardzo dużo pięknych i ciekawych prac świątecznych. Najbardziej popularną ozdobą która powstaje w pracowni to oczywiście ceramiczne Mikołaje. Tworzymy również choinki, aniołki, gwiazdki i ozdobne zawieszki świąteczne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak duże zaangażowanie twórcze i życzymy wszystkim „Wesołych Świąt”.   :-)

 

btr

btr

btr

rbt

btr

„Lato w mieście” 2021 – warsztaty ceramiczne – podsumowanie

Kochane „dzieciaczki”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w zajęciach ceramicznych w czasie akcji „Lato w mieście”. W tym roku było Was naprawdę duuuużo. Powstało mnóstwo pięknych prac ceramicznych, nabyliście nową wiedzę i doświadczenie oraz poznaliście nowych przyjaciół. Dziękujemy za mile spędzony wspólnie czas i wesołe chwile. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć podczas wspólnych zajęć oraz  zdjęcia Waszych ciekawych prac.

 

rbt

btr

btr

btr

btr

btr

 

btr

Zajęcia zdalne – najlepsze prace

Dziękujemy wszystkim uczestnikom koła ceramicznego za zaangażowanie i kreatywność podczas jesiennych i zimowych zajęć zdalnych . Jak zawsze szczególnie aktywne były Nicole Piwowarska oraz Lena Zielińska. Tematami zajęć w tym okresie były:  dynie na Halloween, kwiaty, zwierzątka, skarbonki czy też ceramiczne podgrzewacze zapachowe. Poniżej prezentujemy najciekawsze i najładniejsze prace Nicole i Leny.

Róża – wykonała Nicole Piwowarska

Dynia – wykonała Lena Zielińska

Kotek – wykonała Nicole Piwowarska

Prace wykonane przez Lenę Zielińską

Dynia – wykonała Nicole Piwowarska

Podgrzewacz – wykonała Nicole Piwowarska

Mistrz Joda – wykonała Nicole Piwowarska

Koło  Ceramiczne  –  aktualności:

Zajęcia zdalne – c.d.

Tematami naszych kolejnych zajęć zdalnych w okresie 28 kwiecień  – 9 maj 2020 r. były: „Modelina i biżuteria” oraz „Modelina – mieszanie kolorów i malowanie”.

Nicole Piwowarska znów wykonała wspaniałe prace wykonane z modeliny. Tym razem nasza uczestniczka zrobiła wielokolorowe postacie z bajek, wiosenną ramkę z owcą na farmie oraz kolorowe bransoletki. Prace jak zawsze bardzo piękne a Nicole wykazała się dużą pomysłowością, pracowitością i doświadczeniem. Gratulujemy Nicoli za chęci, zaangażowanie, kreatywność, talent i pasję tworzenia – brawo !!!

Ceramiczne E-zajęcia

Pragniemy serdecznie podziękować Nicoli Piwowarskiej za dwutygodniowy udział w e-zajęciach z ceramiki. Nicola wykonała prace na oba zaproponowane tematy: „Moje eko-dzieło” oraz „Wielkanocne zwierzątko”. Pierwsza praca Nicole to maskotka Furby wykonana z materiałów odpadowych. Nasza uczestniczka pokazała nam jak można tworzyć prace poprzez recykling. Druga praca Nicoli to wielokolorowy zajączek wielkanocny wykonany z plasteliny. Gratulujemy pomysłu, chęci, zapału i zapraszamy na kolejne e-zajęcia poprzez stronę internetową naszego domu kultury.

Grudzień 2019 r. – warsztaty dla rodziców i uczestników

Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia nasza pracownia  „pękała w szwach”. Na kilku spotkaniach gościli u nas rodzice z grupy IV Koła Ceramicznego. Panie wraz ze swymi pociechami wykonywały ozdoby świąteczne – mikołaje, dzwonki, bałwanki itp. Dzieci pomagały w przekazywaniu wiedzy swoim mamom. Dzięki temu Panie nauczyły się podstawowych technik modelowania w glinie oraz zasad zdobienia, szkliwienia i wypalania ceramiki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach.

Listopad 2019 r. – warsztaty dla nauczycieli

W tym miesiącu sporo się działo w naszej pracowni. Odwiedziły nas nauczycielki z sąsiedniej placówki – Miejskiego Przedszkola nr 36 w Bytomiu. W ramach szkolenia dla nauczycieli z innych placówek, odbyły się warsztaty ceramiczne. Na spotkaniach Panie nauczyły się podstaw toczenia na kole garncarskim oraz wykonywania ozdób świątecznych, z wykorzystaniem szkła witrażowego. Humor dopisywał wszystkim – oraz powstały wyśmienite dzieła. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Nauka toczenia na kole garncarskim

Jesienią rozpoczęliśmy pierwsze w tym roku nauki toczenia na kole garncarskim. Jest to stara tradycyjna metoda tworzenia przedmiotów użytkowych z gliny. Pierwsze kroki nie są łatwe o czym przekonali się wychowankowie pracowni ceramicznej. Korzystamy jednak ze współczesnego – elektrycznie napędzanego koła garncarskiego ze sterowaną prędkością i ilością obrotów. Dzieci świetnie radzą sobie tworząc wazoniki i inne przedmioty toczone.

 

Przedświąteczne prace

Wychowankowie koła ceramicznego przygotowują prace na kiermasz Bożonarodzeniowy, wykonujemy wspaniałe aniołki ceramiczne zrobione oczywiście z gliny oraz malowane farbkami akrylowymi. Tworzymy również inne prace o tematyce świątecznej, takie jak choinki czy gwiazdki ceramiczne. Niektóre można zawiesić na choince a niektóre postawić na świątecznym stole. Zapraszamy na kiermasz świąteczny już w grudniu – 6-go w MDK nr 2 oraz 11-go w „Muzie” Miechowice.

Zabawa Halloween już niebawem. Uczestnicy koła ceramicznego wykonali wspaniałe dynie ceramiczne wewnątrz których umieszczamy świecę.  W noc Halloween na pewno będą robić niesamowite wrażenie. Pomysłów nie brakowało a każda gliniana dynia jest inna.