Tysięczny węzeł cieplny, nowy symbol walki ze smogiem, którą prowadzi PEC mieści się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu:-)

„Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oddało do użytku tysięczny węzeł cieplny. Nowy symbol walki ze smogiem, którą prowadzi PEC mieści się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu.

Tysiąc węzłów cieplnych PEC BytomTysiąc węzłów cieplnych PEC Bytom

Zadaniem węzła cieplnego z MDK nr 2 w Bytomiu jest przekazywanie ciepła z wody krążącej w sieci do wody obecnej w instalacji grzewczej budynku. Ten, jak i 999 pozostałych węzłów cieplnych, które działają w sieci Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej na terenie Bytomia i Radzionkowa, razem z nieustannie rozbudowywaną siecią ciepłowniczą, w znacznym stopniu ograniczają emisję CO2 i pyłów zawieszonych, przekładając się na likwidację lokalnych palenisk.”

Tekst i zdjęcia z portalu   AKTUALNOŚCI MIASTO BYTOM.

Więcej zdjęć—>https://www.bytom.pl/aktualnosci/index/Tysiac-wezlow-cieplnych-PEC-Bytom/idn:36303

• 30 November 2021