Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu

Koła plastyczne

Prowadząca – mgr Anna Kowalska

  • rozwijają aktywność twórczą zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak również rozwijają twórczą pasję wychowanków w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym,
  • zajęcia rozwijają wyobraźnię i wrażliwość plastyczną, umiejętności wyrażania własnych uczuć i przeżyć za pomocą środków plastycznych,
  • zapoznają i rozwijają wiedzę na temat różnorodnych technik plastycznych w zakresie malowania, rysowania, rzeźbienia,
  • uwrażliwiają wychowanków na piękno otaczającego je świata,
  • podejmowane są plastyczne realizacje różnorodnych tematów: martwej natury, pejzażu, postaci ludzkiej i zwierzęcej,
  • zajęcia uświadamiają i rozwijają potrzeby bezpośredniego kontaktu ze sztuką poprzez udział w wystawach w galeriach sztuki, muzeach i warsztatach plastycznych,
  • kształtują umiejętności włączania sztuki we własne życie,
  • umożliwiają wychowankom konfrontację ich wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach plastycznych, czego wyrazem są liczne sukcesy o zasięgu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

W tym roku szkolnym zapraszamy do kół: "Zdolni plastycy", "Kreatywna młodzież", "Młodzi artyści" i "Plastyka dla smyka".